Një qendër sulmues është në krye të listës së përparësive te Barcelona për sezonin e ardhshëm pasi nuk po arrin t’i zëvendësojë golat e Luis Suarez që prej nga transferimit të tij në Atletico Madrid.

Erling Haaland i Borussia Dortmund është objektivi i tyre numër një për momentin, por klubi e di që sigurimi i nënshkrimit të tij nuk do të jetë i lehtë me çmimin e tij astronomik dhe faktin që shumë klube të mëdha në Evropë po e ndjekin.

Thuhet se çmimi i tij prej 150 milionë euro që kërkohen për Haaland nga klubi gjerman, Barcelona ka përpiluar një listë të alternativave nëse nuk mund ta marrin norvegjezin.

Aty në listë është i përfshirë edhe sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane.

Nuk do të jetë e lehtë për të blihet sulmuesi Harry Kane, pasi fillimisht Spurs nuk duan të shesin.

Fillimisht ata nuk do të pranojnë më pak se 100 milionë euro për yllin e tyre.

Sulmuesi i Anglisë gjithashtu fiton 12 milionë euro në vit dhe i kanë mbetur edhe tre vjet në kontratën e tij.

Dy lojtarë të tjerë që janë lidhur me klubin nga “Camp Nou” janë: Memphis Depay dhe Sergio Aguero.

Ronald Koeman është i etur që të sjell Depayin dhe klubi ishte shumë afër nënshkrimit të tij verën e kaluar, por mbesin ende të interesuar fort për sulmuesin e Lyonit.

Barcelona ka treguar interes edhe për Agueron pasi ai njoftoi se do të largohet nga Manchester City në fund të sezonit.

Aftësitë e tij përpara portës, por edhe miqësia e tij e fortë me Lionel Messin është gjithashtu një faktor që mund të bëjë që argjentinasi të bashkohet me Barcelonën. /Telegrafi/