LAJMI I FUNDIT:

Barcelona ka harxhuar 100 milionë euro në gjashtë mbrojtës për ta zëvendësuar Puyolin

Barcelona ka harxhuar 100 milionë euro në gjashtë mbrojtës për ta zëvendësuar Puyolin

Clemente Lenglet është lojtari i ri i Barcelonës, që i bie të jetë mbrojtësi i gjashtë që bashkohet në Camp Nou prej se Carles Puyol është larguar nga klubi. 

Mbrojtësi u largua në vitin 2014, klubi ka blerë lojtarë si Samuel Umtiti, Jeremy Mathieu, Thomas Vermaelen, Yerry Mina dhe Marlon.

Tani i fundit është Lenglet që bashkohet për 35 milionë euro.

Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Lenglet, i vendos klauzolë të lartë  
Lexo po ashtu Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Lenglet, i vendos klauzolë të lartë  

Prej largimit të Puyol janë harxhuar diku deri mbi 100 milionë euro që ai të zëvendësohet.

E vërteta është që Umtiti ka treguar formë të jashtëzakonshme dhe paraqitje të mira me Barcelonën.

Ai ka krijuar një dyshe të fortë me Gerard Piquen në qendër të mbrojtjes.

Edhe pse kjo dyshe po punon mirë klubi ka vendosur që të ofrojë edhe një lojtarë për ta rritur konkurrencën dhe kualitetin. /Telegrafi/   


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori