Philippe Coutinho vazhdon të mbetet një problem te Barcelona.

Mesfushori brazilian ka luajtur vetëm dy ndeshje këtë edicion për Barcelonën, pasi ishte duke vuajtur nga një lëndim.

Megjithatë e ardhmja e tij duket larg kampionatit spanjoll, pasi ai nuk po arrin të përshtatet me stilin e lojës së Barcelonës.

Presidenti i klubit, Joan Laporta vazhdon të punojë për ta ulurin buxhetin e pagave dhe Coutinho është ndër lojtarët më të paguar në klub.

Mundo Deportivo ka raportuar se Barcelona ia ka ofruar Coutinhon dy skuadrave të mëdha  italiane.

Juventus dhe Milan e kanë në dorë Coutinhon, nëse duan huazimin e tij në janar.

Barça është gati ta paguaj një pjesë të pagës së tij, por natyrisht që pjesa më e madhe i mbetet ekipit që e merr në huazim lojtarin.

Gjithsesi dy klubet italiane ende nuk i kanë kthyer përgjigje Barçës dhe po monitorojnë situatën e brazilianit deri në janar. /Telegrafi/