LAJMI I FUNDIT:

Barcelona ia ofron dy gjigantëve italianë shërbimet e Umtitit

Barcelona ia ofron dy gjigantëve italianë shërbimet e Umtitit

Samuel Umtitit i ka bërë mirë huazimi në Serie A te skuadra e Lecces.

Qendërmbrojtësi francez ka rikthyer shkëlqimin e tij pas disa viteve të errëta te Barcelona dhe po luan mjaftë mirë në Serie A.


Lecce e ka huazimin e thjeshtë të francezit pa të drejtë blerje dhe Barcelona po synon ta shes yllin francez në verë.

Calciomercato ka raportuar se Barcelona tanimë i ka ofruar shërbimet e Umtiti dy gjigantëve italianë Romës dhe Interit ku të dyja skuadrat janë duke kërkuar qendërmbrojtës për sezonin e ri.

29-vjeçari është i gatshëm të mbetet në Serie A, një kampionat ku është përshtatur mjaftë mirë dhe po shkëlqen tanimë.

Po shkëlqen në Serie A, Interi mendon transferimin e Umtitit
Lexo po ashtu Po shkëlqen në Serie A, Interi mendon transferimin e Umtitit

Gjithsesi si Roma ashtu edhe Interi po e shikojnë mundësinë për të nënshkruar me francezin dhe pritet të jetë një garë interesante.

Barcelona nga ana tjetër është gati ta lë të lirë të largohet Umtitin për një shumë simbolike vetëm që të heqin barrën nga paga e tij e lartë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori