Barcelona fiton thellë të Granada, shkëlqejnë dyshja Messi-Griezmann

Barcelona ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4-0 në udhëtim te Granada në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Ekipi i Ronald Koeman ka marrë edhe fitoren e tretë radhazi në kampionat dhe ka vazhduar ngjitjen në tabelë duke i qëndruar hije Real Madridit dhe Atletico Madridit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të madh të Barcelonës, e cila përveç rasteve të shumta arriti t’i shënojë edhe tri gol.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas 12-të minutave lojë dhe ishte francezi Antoine Griezmann, i cili shënoi për 0-1 nga afërsia.

Pas këtij goli në skenë doli kapiteni Lionel Messi, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 35-të për 0-2, ndërsa në minutën e 42-të shënoi supergol nga goditja e dënimit për 0-3.

Në pjesën e dytë, përsëri Barcelona ishte më e mirë duke krijuar më shumë raste dhe duke shënuar edhe një gol tjetër.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 63-të dhe ishte Griezmann, i cili shënoi gol të bukur për 0-4, rezultat që doli të jetë përfundimtar.

Pas këtij goli, Koeman vendosi t’i zëvendësojë Messin, Frenkie de Jongun, Pedrin dhe Ousmane Dembelen për t’i ruajtur për ndeshjet e radhës.

Me këtë fitore, Barcelona arrin në kuotën e 34 pikëve në vendin e tretë apo dy më pak se Reali i dyti dhe katër më pak se Atletico e parë, ndërsa Granada ka 24 pikë në vendin e shtatë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit udhëtojnë te Elche, ndërsa Granada e pret Osasunan. /Telegrafi/

Nga rrahja e kryetarit e ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

“Bayern Munich duhet të blejë lojtarë që i përshtaten Zidanet”, legjenda franceze paralajmëron Bavarezët

Xavi konfirmon qëndrimin te Barcelona, zbulon arsyen pse ndryshoi mendje

Ancelotti konfirmon rikthimin e Courtois, flet edhe për lëndimet e Bellinghamit dhe Rodrygos

Distria Krasniqi i siguron medaljen Kosovës, kalon në finale të Kampionatit Evropian