LAJMI I FUNDIT:

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Mbrojtësi senegalez 19 vjeçar, Mikayil Faye i cili u transferua në Barcelonë nga klubi i kategorisë së tretë kroate, NK Kustosija verën e kaluar, mund të debutojë për ekipin e parë të gjigantëve katalanas në ndeshjen e ligës kundër Cadiz të shtunën.

Faye ka luajtur për ekipin e dytë të Barçës deri më tani dhe ka qenë në mesin e rezervave në ndeshjet e ekipit të parë disa herë.


Trajneri i Barcelonës Xavi në konferencën për shtyp para ndeshjes ka thënë se ai është gati për të luajtur.

“Mika Faye është gati, nesër mund të jetë dita e tij e madhe për debutimin e tij. Unë e konsideroj gati të jetë pjesë e ekipit tonë të parë. Ai është një talent interesant dhe nesër mund të jetë momentin e tij”, deklaroi Xavi.

Sipas të dhënave të Transfermarkt, Barcelona i ka paguar klubi kroat 1.5 milion euro, por me bonuse kjo shumë mund të rritet ndjeshëm, ndaj debutimi i senegalezit është një lajm i mirë për skuadrën e kategorisë së tretë të Zagrebit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori