LAJMI I FUNDIT:

Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye – Messi lojtari më i mirë (Foto)

Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye – Messi lojtari më i mirë (Foto)

Barcelona e dominon formacionin më të mirë të stinorit vjeshtor në La Liga, ndërsa Real Madridi atë të kundërt, kjo falë formës së kundërt të dy skuadrave.

Reklama

Në skuadrën e ëndrrave të nga Barcelona kanë marrë pjesë Marc-Andre ter Stegen, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Luis Suarez dhe Lionel Messi.

Tetë lojtarë të Barcelonës në këtë formacion.

Aty bëjnë pjesë edhe Alvaro Odriozola (Sociedad), Dani Parejo (Valencia) dhe Goncalo Guedes (Valencia).

Në formacionin e keq lojtarët e Real Madridi që bëjnë pjesë janë Achraf Hakimi, Marcelo, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo.

Po ashtu në formacion janë edhe Leandro Chichizol, Mauricio Lemos, Ruben Semedo, Enzo Zidane, Nemanja Maksimovic, Nico Gaitan dhe Gerard Deulofeu.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në vjeshtë është Lionel Messi me 71.2 për qind të votove. /Telegrafi/

Formacioni më i mirë

Formacioni më i keq 

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori