LAJMI I FUNDIT:

Barcelona dhe Unitedi e duan Florenzin

Barcelona dhe Unitedi e duan Florenzin
Alessando Florenzi (Getty Images)

Barcelona dhe Manchester Unitedi janë dy klubet e interesuara për nënshkrimin e mesfushorit të Romës, Alessandro Florenzi.

Reklama

Kontrata e Florenzit ka mbetur me vetëm edhe një vit valid dhe Corriere dello Sport pretendon se Roma është e gatshme të ofrojë italianit një marrëveshje të re.

Marrëveshja e re e ofruar nga skuadra italiane thuhet se është me vlerë prej të paktën tre milionë euro në sezon.

Italia e re po vjen – Kështu do të duken Azurrët në Kampionatin Evropian 2020 me Donnarumman e Belottin (Foto)
Lexo po ashtu Italia e re po vjen – Kështu do të duken Azurrët në Kampionatin Evropian 2020 me Donnarumman e Belottin (Foto)

Megjithatë, gazeta paralajmëron se Giallorossët duhet të presin derisa të marrin dritën jeshile nga UEFA nëse ata kanë kënaqur perimetrat e Fair Play Fianciarit.

 Alessandro Florenzi (Getty Images)

Mediumi italian Il Corriere vëren se skuadra të mëdha janë me sytë nga Roma, pasi duan të përfitojnë nga kjo situatë dhe të fitojnë shërbimet e Florenzit.

Unitedi dhe Barça po monitorojnë situatën e 26-vjeçarit dhe thuhet se janë dy skuadrat më të interesuara për të.

Kampion në Serie A dhe Kupën e Botës me Italinë: Formacionet më të mira në tri epokat e Tottit (Foto)
Lexo po ashtu Kampion në Serie A dhe Kupën e Botës me Italinë: Formacionet më të mira në tri epokat e Tottit (Foto)

Përveç këtyre dy gjigantëve evropianë, interesim për Florenzin kanë shprehur edhe Chelsea dhe Atletico Madrid.

Por, një largim i italianit nga Olimpico do të jetë shumë i vështirë, pasi Florenzi njihet si ‘kapiteni i të ardhmes’ apo pasuesi i Francesco Tottit te Roma. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori