LAJMI I FUNDIT:

Italia e re po vjen – Kështu do të duken Azurrët në Kampionatin Evropian 2020 me Donnarumman e Belottin (Foto)

Italia e re po vjen – Kështu do të duken Azurrët në Kampionatin Evropian 2020 me Donnarumman e Belottin (Foto)

Serie A nuk i ka milionat e viteve të kaluara dhe yjet e mëdhenj që vinin nga të gjitha anët e botës.

Reklama

Kjo ka bërë që shumë klube italiane të koncentrohen në talentet italiane.

Torino, Milani, Atalanta, por edhe Juvenusi janë skuadra që kanë talentë të jashtëzakonshëm italianë.

Lider dhe kapiten i ardhshëm, mbrojtës 60 milionë euro, golashënues i lindur, baba i devotshëm (Foto/Video)
Lexo po ashtu Lider dhe kapiten i ardhshëm, mbrojtës 60 milionë euro, golashënues i lindur, baba i devotshëm (Foto/Video)

Suksesi i fundit i Italisë ishte finalja në EURO 2012 ku u mposhtën nga Spanja.

Më poshtë mund ta shikoni një formacion 3-4-3, se si do të dukej kombëtarja Azurre pas disa vitesh. /Telegrafi/

Gianluigi Donnarumma

Alessio Romagnoli

Leonardo Bonucci

Daniele Rugani

Alessandro Florenzi

Manuel Locatelli

Marco Verratti

Federico Bernardeschi

Domenico Berardi

Moise Kean

Andrea Belotti

Lojtarë tjerë që mund të jenë pjesë e këtij formacioni janë: Alex Meret, Mattia Perin, Nicola Murru, Stefano Sturaro, Davide Calabria, Danilo Cataldi, Luca Pellegrini, Stefano Sensi, Marco Benassi, Lorenzo Pellegrini, Roberto Gagliardini, Filippo Melegoni, Matteo Politano.

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Serie A
Kalo në kategori