Ballkani vuan ndaj Dukagjinit- por triumfon në fund me golin e Meriton Korenicës

Ballkani ka vazhduar me fitore edhe në javën e 28-të të BKT Superligën e Kosovës, pasi ka mposhtur Dukagjinin me rezultat 1-0.

Skuadra nga Theranda që ishte mysafir në Klinë, ia doli që me shumë mund të fitonte tre pikët.

Pjesa e parë ishte disi e baraspeshuar, me dy skuadrat që u treguan të vëmendshme dhe nuk lejuan të pranonin gol.

Mirëpo, në 45 minutat e dytë, u varjet një dominim nga Ballkani që në fund edhe u shpërblye.

Në minutën e 62-të, skuadra vendase mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi gjyqtari Dardan Çaka përjashtoi me karton të kuq lojtarin Bujar Shabani.

Ishte minuta e 80-të e takimit, kur Meriton Korenica ia doli të mposhte portierin vendas me një goditje të bukur nga një kënd i vdekur.

Pas javës së 28-të, Ballkani vazhdon të jetë lider me 60 pikë, ndërsa Drenica në të gjashtin me 35 sosh. /Telegrafi/

Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Autobusi i PSG-së e la Mbappen në stadium pas humbjes nga Dortmundi, në aeroport shkoi me transport privat