Ballkani shokohet në Malishevë: Djelmoshat e Arsim Thaçit fitojnë me rezultat të pastër

Malisheva ka bërë befasi në kuadër të javës së 24-të në BKT Superligën e Kosovës, duke mposhtur liderin Ballkanin me rezultat 2-0.

Ndeshja filloi mjaft mirë për vendasit, që në këtë takim ishin futur vetëm për fitore dhe këtë ia arritën qysh në pjesë të parë.

Ishte minuta e 42-të e takimit kur Mërgim Pefqeli realizoi një gol të bukur për rezultatin 1-0.

Kaluan vetëm dy minuta nga goli i parë dhe Malisheva realizoi edhe të dytin me anë të Arbër Pirës që shënoi nga brendësia e zonës.

Në pjesën e dytë, Ballkani tentoi në disa raste të shënonte, por nuk ia dolën t’i konkretizonin rastet.

Në anën tjetër, Malisheva tentonte të dilte përpara me kundërsulme, por në disa raste gabuan në pasimin final.

Pas javës së 24-të, Ballkani shpreson të qëndrojë lider nëse Gjilani humbë ose barazon me Dritën pasi ka 48 pikë, ndërsa Malisheva është në të shtatin me 29 sosh, aq sa ka edhe Prishtina. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë