LAJMI I FUNDIT:

Ballkani merr ofertë zyrtare për Lumbardh Dellovën nga gjiganti i MLS

Ballkani merr ofertë zyrtare për Lumbardh Dellovën nga gjiganti i MLS

Mbrojtësi Ballkanit dhe Përfaqësueses së Kosovës, Lumbardh Dellova ka përfunduar në listën e dëshirave të klubit të njohur nga Major League Soccer, New York City FC.

Sipas TV Dukagjini, skuadra e madhe amerikane ka bërë ofertë zyrtare në drejtim të mbrojtësit të Përfaqësueses së Kosovës.


Përveç skuadrës së New York City FC interesim për 24-vjeçarin nga Krusha e Madhe kanë shprehur edhe Ludogorets dhe Viktoria Plzen.

Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi dhe Qëndrim Zyba gati për hapin tjetër në karrierën e tyre
Lexo po ashtu Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi dhe Qëndrim Zyba gati për hapin tjetër në karrierën e tyre

Trajneri i New York City, Nick Cushing thuhet se është një admirues i madh i lojës së mbrojtësit fantastik të Ballkanit.

New York City është në pronësi të ‘City Football Group’ që po ashtu zotërojnë klube si Manchester City, Girona, Malbourne City dhe Palermo.

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori