LAJMI I FUNDIT:

Ballkani kërkon një tjetër sukses ndaj Sivassporit, kësaj radhe me ndihmën e 13 mijë tifozëve

Ballkani kërkon një tjetër sukses ndaj Sivassporit, kësaj radhe me ndihmën e 13 mijë tifozëve

Ballkani do të luaj sonte ndeshjen e katërt në grupet e Ligës së Konferencës.

Reklama

Suharekasit me fillim nga ora 21:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të përballen me skuadrën turke Sivasspor.

Do të jetë ky dueli i kthimit mes dy ekipeve, pasi një javë më parë Ballkani arriti një fitore të madhe 3-4 nga udhëtimi në Turqi.

Dy skuadrat pas tre ndeshjeve kanë nga katër pikë dhe në fakt në Grupin G ku ndodhen kanë gjasa të barabarta për të kaluar tutje pasi me pikë të njëjta janë edhe Cluj e Slavia e Pragës.

Për dallim nga ndeshja në Turqi, në këtë duel Ballkani do të ketë përkrahjen e 13 mijë tifozëve pasi të gjitha biletat për këtë takim janë shitur tani dhe në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ pritet një atmosferë e zjarrtë.

Vendasit kërkojnë një tjetër mrekulli evropiane dhe në rast të fitores do të bënin një hap gjigant për të kaluar grupin.

Por edhe mysafirët kërkojnë revanshin dhe synojnë të rikthehen në Turqi të pamposhtur.

Dueli tjetër në Grupin G zhvillohet në Rumani mes Cluj dhe Slavia Pragë me fillim nga ora 18:45. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori