LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles do të takohen me ekipin 9INE në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles do të takohen me ekipin 9INE në turneun CCT Online Finals 1

Sot (e diel) ekipi shqiptar Bad News Eagles do ta zhvillojnë një ndeshje shumë të rëndësishme në turneun CCT Online Finals 1.

Reklama

Kjo ndeshje do të zhvillohet duke filluar nga ora 14:30 në formatin ‘Bo3’.

Fituesi i kësaj ndeshje do ta siguroj gjysmëfinalen në ‘Lower Bracket’ ndërsa humbësi do të eliminohet përfundimisht nga gara.

Ndeshja pritet të jetë shumë interesante, pasi të dyja skuadrat janë shumë afër me renditje, Bad News Eagles mbajnë vendin e 20 –të, ndërsa 9INE renditen në vendin e 21 –të në ranglistën botërore të CS:GO.

Në këtë turne skuadrat janë duke garuar për një grup çmimesh prej 200.000 dollarësh, ku 100.000 prej tyre shkojnë për vendin e parë.

Ndeshja e Bad News Eagles do të transmetohet në kanalin zyrtar të CCT, në platformën Twitch. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori