LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles do të përballen me ekipin Movistar Riders në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles do të përballen me ekipin Movistar Riders në turneun CCT Online Finals 1
(Foto: HLTV)

Ndeshja e radhës për Bad News Eagles do të jetë ndaj ekipit spanjoll Movistar Riders, në turneun me vlerë 200.000 dollar.

Reklama

Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të raundit të dytë të ‘Lower Bracket’, sot (e shtunë) duke filluar nga ora 20:30.

Ndeshja do të zhvillohet në formatin ‘Bo3’ dhe ekipi i cili humb do të eliminohet nga gara.

Bad News Eagles në këtë turne kanë fituar një ndeshje, dhe një tjetër e kanë humbur ndaj ekipit forZe.

CCT Online Finals 1 shpërndan çmime në vlerë prej 200.000 dollarësh pre 16 skuadrat pjesëmarrëse.

Ndeshjen e Bad News Eagles mund ta ndiqni në kanalin zyrtar të CCT në platformën Twitch. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori