LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles do të përballen me ekipin forZe në turneun CCT Online Finals

Bad News Eagles do të përballen me ekipin forZe në turneun CCT Online Finals

Sot (e premte) ekipi shqiptar Bad News Eagles do të përballen me ekipin forZe në çerekfinale të ‘Upper Bracket’ në turneun e CS:GO – CCT Online Finals.

Reklama

Kjo ndeshje do të zhvillohet duke filluar nga ora 17:30 në formatin ‘Bo3’.

Favorit të ndeshjes janë ekipi shqiptar, të cilët edhe renditen më lart në ranglistën botërore të CS:GO se sa ekipi kundërshtar.

Në turneun CCT Online Finals janë duke garuar 16 skuadra, për një grup çmimesh prej 200.000 dollarësh.

Ndeshjen e parë Bad News Eagles e zhvilluan ndaj ekipit ex-Copenhagen Flames, të cilën e fituan me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa.

Nëse ekipi shqiptar dalin fitues edhe në ndeshjen ndaj forZe, do të përballen me fituesin nga ndeshja NIP – Into the Breach, në gjysmëfinale të ‘Upper Bracket’.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori