LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles shënojnë fitoren e radhës në turneun kualifikues RES Adriatic League

Bad News Eagles shënojnë fitoren e radhës në turneun kualifikues RES Adriatic League
(Foto: HLTV)

Ekipi shqiptar Bad News Eagles kanë mposhtur ekipin Sangrija, për t’i eliminuar nga turneu kualifikues RES Adriatic League.

Reklama

Ndeshja e zhvilluar në kuadër të gjysmëfinales së ‘Lower Bracket’ përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa në të mirë të ekipit shqiptar.

Pas kësaj fitoreje Bad News Eagles kanë kaluar në finale të ‘Lower Bracket’ dhe i duhen dy fitore për t’u shpallur fitues dhe për t’u kualifikuar tutje në ESL Pro League Conference.

Në këtë turne kualifikues janë në garë tetë skuadra, ku vetëm njëra do të sigurojë pjesëmarrjen në ESL Pro League Conference.

Ndërkaq në ESL Pro League Conference do të garojnë skuadra nga rajone të ndryshme, dhe vetëm dy prej tyre do të kualifikohen tutje për në turneun madhor ESL Pro League. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori