LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1
(Foto: HLTV)

Ekipi shqiptar Bad News Eagles kanë mposhtur ekipin Movistar Riders për të vazhduar tutje në turneun e CS:GO – CCT Online Finals 1.

Reklama

Bad News Eagles kanë shënuar fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1, duke e mposhtur Movistar Riders me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa.

Pas kësaj humbje ekipi spanjoll janë eliminuar nga gara, ndërsa Bad News Eagles vazhdojnë tutje në raundin e tretë të ‘Lower Bracket’.

Në ndeshjen e radhës bNe do të përballen me ekipin 9INE dhe nëse e fitojnë edhe këtë ndeshje kalojnë në gjysmëfinale të ‘Lower Bracket’.

Në turneun CCT Online Finals 1 janë duke garuar 16 skuadra për një grup çmimesh prej 200.000 dollarësh.

Të gjitha ndeshjet e ekipit Bad News Eagles në këtë turne, po transmetohen në kanalin zyrtar të CCT në platformën Twitch. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori