LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles kanë pësuar humbje nga ekipi Endpoint në turneun CCT South Europe

Bad News Eagles kanë pësuar humbje nga ekipi Endpoint në turneun CCT South Europe

Pas një ndeshjeje shumë të vështirë, ekipi shqiptar Bad News Eagles kanë pësuar humbje nga Endpoint.

Reklama

Ndeshja u zhvillua në formatin ‘Bo3’, dhe përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa në të mirë të Endpoint.

Pas kësaj humbje Bad News Eagles janë eliminuar nga gara në turneun me vlerë 50.000 dollar – CCT South Europe.

Kjo ishte ndeshja e dytë që ekipi shqiptar e zhvilluan për sot, pasi më herët kishin fituar një ndeshje në turneun tjetër CCT Online Finals.

Për momentin bNe renditen në vendin e 20 –të në ranglistën botërore të CS:GO dhe po vazhdojnë të jenë pjesë e garave të CS:GO. /Telegrafi/