LAJMI I FUNDIT:

Bad New Eagles kanë shënuar fitore ndaj ekipit ex-Copenhagen Flames në turneun CCT Online Finals

Bad New Eagles kanë shënuar fitore ndaj ekipit ex-Copenhagen Flames në turneun CCT Online Finals
(Foto: HLTV)

Ekipi shqiptar e ka nisur me fitore në turneun CCT Online Finals, ku në ndeshjen e parë u takuan me ekipin danez, ex-Copenhagen Flames.

Reklama

Ndeshja e zhvilluar në formatin ‘Bo3’ përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa në të mirë të ekipit shqiptar.

Edhe pse humbën mapin e parë, Bad News Eagles arritën që të rikthehen në dy të fundit për të kaluar tutje në çerekfinale të ‘Upper Bracket’.

Në këtë turne bNe po garojnë për një grup çmimesh prej 200.000 dollarësh, së bashku me 15 skuadra tjera.

Ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë ndaj fituesit nga ndeshja forZe – HAVU. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Kalo në kategori