LAJMI I FUNDIT:

Bad Bunny, Chris Hemsworth, Jennifer Lopez dhe Zendaya janë bashkëkryesuesit e Met Gala 2024

Bad Bunny, Chris Hemsworth, Jennifer Lopez dhe Zendaya janë bashkëkryesuesit e Met Gala 2024

Met Gala 2024, që zhvillohet të hënën e parë të majit, është gati për ceremoninë e radhës.

Këtë vit, ngjarja – e quajtur shpesh “Oscars e modës” – do të festojë ekspozitën pranverore të Institutit të Kostumeve, të titulluar “Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”.

Si zakonisht, afera e tapetit të kuq, që do të mbahet në shkallët e famshme të Muzeut Metropolitan të Artit të New Yorkut, do të jetë një spektakël i stilit që nuk mund të humbasë – veçanërisht duke pasur parasysh komitetin pritës të këtij viti të mbushur me yje: Bad Bunny, Chris Hemsworth, Jennifer Lopez, Zendaya dhe Anna Wintour e Vogue do të shërbejnë si bashkëkryesuese zyrtare të këtij viti.


Foto: Getty Images

Bashkëkryesuesit e këtij viti pasqyrojnë një sërë arritjesh në karrierë dhe të gjithë kanë histori të ndryshme stili me Met Gala.

Cila është tema e Met Gala 2024?
Lexo po ashtu Cila është tema e Met Gala 2024?

Reperi Bad Bunny është pjesë e këtij eventi që tri vjet, ndërsa aktori Chris Hemsworth do të shënojë herën e tij të parë në gala.

Foto: Getty Images

Si një pjesëmarrëse për të 13-tën herë, këngëtarja dhe aktorja Lopez ka zotëruar artin e paraqitjes së pamjeve të deklaratave në ngjarjen vjetore.

Aktorja Zendaya e ka dëshmuar gjithashtu veten si një e preferuar e vazhdueshme e fansave në tapetin e kuq; disa nga momentet e saj më të mira të stilit në gala kanë përfshirë fustanin e saj të famshëm Dolce&Gabbana të vitit 2017 si dhe pamjen e saj ‘Joan of Arc 2018’ nga Versace. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Foto: Backgrid

Në trend Magazina

Më shumë
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Magazina
Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Magazina
Kalo në kategori