Bacelona fiton me mjaft mund ndaj Villarealit

Barcelona ka fituar 2-1 në udhëtim te Villareali në kuadër të javës së 32-të në La Liga.

Pas vetëm 26-të minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Samuel Chukwueze që u asistua nga Pau Torres.

Por, dy minuta më vonë, Antoine Griezmann i barazoi shifrat në 1-1 me një shërbim nga Oscar Mingueza.

Sulmuesi francez nuk u ndal me kaq dhe e përmbysi rezultatin në 2-1, duke i dhënë kështu epërsinë skuadrës katalunase në minutën e 35-të.

Në 45 minutat e dytë, Villareali mbeti me një lojtar më pak në fushë, pas lojë së rrezikshme që shfaqi.

Në minutën e 65-të, Trigueros bëri një ndërhyrje horror në Lionel Messin, derisa gjyqtari e ndëshkoi menjëherë me karton të kuq.

Ylli argjentinas arriti disi të marrë vetën, pasi mbeti i shtrirë për dy minuta në tokë.

Katalunasit arritën të dalin triumfues nga ky takim, duke mbajtur edhe më tej gjallë shpresat për titull.

Pas javës së 33-të, Barcelona është në vendin e tretë me 71 pikë, aq sa ka edhe Real Madridi në të dytin, derisa ka dy më pak se Atletico Madridi. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Dështimi i Ligës Premier 'në prag të shndërrimit në miliarder' falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

“Ishim gati, por s’na pyetën fare” - Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku reagon ashpër ndaj bashkëpunimit Shqipëri-Serbi