Caitlyn Jenner ka folur haptazi për atë se përse nuk kishte vetëm ditë të bukura në martesën e Kim Kardashian dhe Kanye West.

“Ai ishte shumë i vështirë për të jetuar me të”, tha ish-olimpisti, 72 vjeçar, në “The Pivot Podcast” të martën.

Jenner theksoi, megjithatë, se West, 44 vjeç, kishte qenë në “anën” e saj kur ajo bëri transformimin në 2015, por ajo ende e konsideron reperin miliarder një “djalë shumë të komplikuar”.

“Në fakt, unë jam në Pete tani me Kimin”, shtoi ajo, duke folur për romancën e yllit të “Saturday Night Live” me yllin e “The Kardashians”.

“Ne kemi një humorist në familje. Epo! Nuk kemi nevojë për më shumë reperë. Ne kemi nevojë për një humorist në familje”.

"Kam sulme paniku": Kim Kardashian pranon krizën e identitetit të modës pasi Kanye West deklaroi se karriera e saj ka 'mbaruar' dhe e krahasoi me Marge Simpson "Kam sulme paniku": Kim Kardashian pranon krizën e identitetit të modës pasi Kanye West deklaroi se karriera e saj ka 'mbaruar' dhe e krahasoi me Marge Simpson

“Davidson është shumë ndryshe nga ajo që normalisht do të takohej, por Kim ka kaluar shumë me djemtë me të cilët ka qenë, veçanërisht Kanye”, tha ajo.

Foto: Screenshot/Instagram

“Pete është 180 gradë në drejtimin tjetër. Para së gjithash, ai e trajton atë aq mirë, dhe kur ata ishin këtu, Kim ishte kaq e lumtur dhe Kim meriton të jetë e lumtur”.

Kardashian filloi të takohej me Davidson në tetor 2021 mes divorcit të saj nga West.

Foto: Getty Images

Ajo nga ana tjetër gëzon katër fëmijë së bashku me artistin amerikan: North, tetë vjeçe, Saint, gjashtë vjeç, Chicago, katër vjeçe dhe Psalm, tre vjeç.

Kanye ndërkaq deri më tani është përfolur për një sërë lidhjesh me modele të famshme. /Telegrafi/

Foto: Film Magic