LAJMI I FUNDIT:

Babai i sensacionit më të madh të futbollit ka konfirmuar se lojtari do të qëndrojë në Leverkusen

Babai i sensacionit më të madh të futbollit ka konfirmuar se lojtari do të qëndrojë në Leverkusen

Sensacioni më i madh i futbollit gjerman dhe ndoshta evropian për momentin, Florian Wirtz i Bayer Leverkusenit, duhet të qëndrojë në mesin e farmacistëve deri në fund të kontratës së tij aktuale dhe më pas të largohet nga klubi.

20-vjeçari Wirtz është lojtari më i mirë i skuadrës që po bën histori në futbollin gjerman. Skuadra e pamposhtur mban me një dorë trofeun e Bundesligës dhe në të njëjtën kohë sulmon të gjithë trofetë e tjerë në të cilët garon.


Është Wirtz ai që meriton më shumë meritë për këtë, pasi ka shënuar pesë gola dhe ka shtuar 10 asistime në Bundesligë këtë sezon. Vlera e tij tashmë është 100 milionë euro dhe fjalë për fjalë e gjithë bota po e kërkon.

Megjithatë, babai i tij, i cili është edhe menaxheri i tij, zbuloi se Wirtz do të qëndrojë në klub deri në fund të kontratës së tij, që është edhe tre vite të tjera duke luajtur për Leverkusen.

“Florian ka një kontratë me Leverkusen deri në vitin 2027 dhe përafërsisht kaq do të qëndrojë në klub. Do të presim edhe dy vjet dhe më pas të shohim se ku do ta çojë rruga e tij”, ka thënë ai për gazetën gjermane KSTA.

Paraqitjet e tij fantastike për Leverkusenin nuk kaluan pa u vënë re, ndaj ai tërhoqi interesin e gjigantëve anglezë Manchester United, Chelsea dhe Manchester City. Mirëpo, pas deklaratës së sotshme të të atit, ai me siguri do të presë edhe pak. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

La Liga
I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori