WhoScored ka publikuar formacionin e javës që kanë arritur të shkëlqejnë në ndeshjet që janë zhvilluar nga 23 deri më 29 qershor.

Faqja që merret me vlerësimin e lojtarëve gjatë një takimi, ka përfshirë edhe Milot Rashicën që bëri një paraqitje fantastike në fitoren 5-1 të Werder Bremenit ndaj Kolnit në xhiron e fundit të Bundesligës.

Ylli vushtrrias është vlerësua me notën 9.02, e që aty gjendet edhe Lionel Messi që është notuar me 9.60.

Lojtari me notën më të lartë në këtë formacion është Andrej Kramaric i Hoffenheimit që realizoi plotë katër gola ndaj Borussia Dormudnit dhe ka marrë vlerësimin 10.

Reklama

Në këtë formacion është edhe portieri i Romës, Mirante (7.74), Trimmel, Keane, Trakowski, Gunter, Fabinho, Waldschmidt dhe Anthony Martial. /Telegrafi/

Reklama

Foto: WhoScored