LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid shpërfytyron Juventusin në miqësore – Alvaro Morata nuk pati ndjenja për Zonjën e Vjetër

Atletico Madrid shpërfytyron Juventusin në miqësore – Alvaro Morata nuk pati ndjenja për Zonjën e Vjetër

Juventus nuk është gati për sezonin e ri futbollistik të Serie A. Bardhezinjtë e drejtuar nga Maximilliano Allegri u mposhtën 4-0 nga Atletico Madridi, në miqësoren e luajtur në Torino.

Reklama

Njeriu i sfidës do ishte pikërisht një ish-lojtar i Zonjës së Vjetër, Alvaro Morata që realizoi brenda 10 minutash, me Szczesnyn që është i detyruar të nxjerrë topin nga rrjeta.

Los Colchoneros humbën një penallti në minutën e 40-të, pas ekzekutimit të gabuar të Joao Felix. Gjithsesi, brenda pak minutash, do ishte sërish spanjolli që do tundte rrjetën e gjigantit italian.

Me italianët e humbur në fushë, Atletico do çonte shifrat në 3-0 dhe atë e bënë në minutën 63-të. Thomas Lemar do preferonte një gjuajtje nga goditja e dënimit, teksa me fat Morata devijon atë dhe e fut në rrjetë për het-trik.

Në fund do kishte kohë edhe për të katërtin, me Matheus Cunhan që i dha Juventusit goditjen e fundit në minutën e 90+2.

Sfida përfundon me këtë rezultat të thellë, me Simeonen që i jep një leksion të vërtetë futbolli Allegrit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori