Sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala, do t’i ofrohet mundësia e transferimit në Spanjë këtë verë.

Sipas drejtuesit të Okdiarios, Eduardo Inda, duke folur për El Chiringuito, ai ka zbuluar se Atletico Madridi e shikon Dybalan si zëvendësim për Antoine Griezmannin.

Sulmuesi francez njoftoi dje (e martë) se do të largohet nga Atletico këtë verë.

Paulo Dybala në aksion . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Gjiganti i Madridit po shfaq interesimin dhe është në gjendje të paguajë deri në 120 milionë euro për lojtarin.

“Një tjetër lojtar që kërkohet nga Atletico Madrid është Dybala”.

Dybala . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

“Ai mund të përfundojë te Atletico pas largimit të Griezmannit”, ka thënë ai. /Telegrafi/