Atletico dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Takimi i dytë zhvillohet në Madrid dhe nis në orën 20:45. I pari përfundoi 2-1 në të mirë të katalonasve.

Formacioni i Atleticos: Oblak; Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis; Gabi, Saul, Augusto, Koke, Carrasco; Griezmann.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Neymar, Messi, Suarez.