LAJMI I FUNDIT:

Atletico afër fitores me dhjetë lojtarë, një 18 vjeçar e shpëton Realin nga humbja

Atletico afër fitores me dhjetë lojtarë, një 18 vjeçar e shpëton Realin nga humbja

Real Madrid dhe Atletico Madrid barazuan me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 23-të në La Liga.

Reklama

Pjesa e parë ishte pa raste edhe pse të dy skuadrat u munduan të bëjnë më shumë në këtë drejtim.

Moment vendimtar në ndeshje u mendua të ishte ai, kur Angel Correa u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 64-të.

Por me një lojtar më pak Atletico arriti të shënojë në minutën e 78-të, kur Jose Maria Gimenez shënoi me kokë për 1-0.

Real Madridi u lëshua në sulm për të barazuar dhe këtë ja arriti fal një 18 vjeçari, Alvaro Rodriguez që përfitoi nga asistimi i Toni Kroos për të shënuar për 1-1.

Pas këtij barazimi, Real Madridi ka 51 pikë, ndërsa Atletico 42./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori