LAJMI I FUNDIT:

Atletico 2-0 Juventus: Notat e lojtarëve, Gimenez ylli i ndeshjes

Atletico 2-0 Juventus: Notat e lojtarëve, Gimenez ylli i ndeshjes
Jose Gimenez (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

Atletico Madridi arriti fitore me rezultat 2-0 ndaj Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Golat në këtë takim i shënuan dyshja mbrojtëse Jose Maria Gimenez (79′) dhe Diego Godin (83′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte Gimenez, por edhe golashënuesi tjetër në këtë ndeshje.

Festa e Diego Godin te goli ndaj Juventusit (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

Pas tyre me notë të lartë për paraqitje të mirë u vlerësuan edhe Jan Oblak, Antoine Griezmann, Filie Luis dhe Koke.

Ai që dëshpëroi paksa ishte Diego Costa, ku në vend të tij u fut Alvaro Morata dhe arriti të bëjë paraqitje në nivel.

Më i miri te Zonja e Vjetër ishte Cristiano Ronaldo, por ndeshje të mirë arritën të bëjnë edhe Paulo Dybala e Wojciech Szczesny. Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Atletico Madrid:

Juventus:

Ndeshja e kthimit do të luhet në Torino me 12 mars. /Telegrafi/