Atletcio Madridi ka fituar 2-0 ndaj Barcelonës dhe kështu është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Lojtari i ndeshjes në këtë takim ishte Antoine Griezmann pasi anësori francez shënoi të dy golat në këtë takim.

Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy ekipet. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Atleticos:

capture-20160413-224253

Notat e lojtarëve të Barcelonës:

capture-20160413-224321