LAJMI I FUNDIT:

Astralis sigurojnë fazën e grupeve në turneun e CS:GO – IEM Cologne

Astralis sigurojnë fazën e grupeve në turneun e CS:GO – IEM Cologne
(Foto: HLTV)

Astralis kanë mposhtur ekipin Apeks për ta siguruar fazën e grupeve në Këln të Gjermanisë.

Ekipi danez kanë fituar vendin e tyre në fazën e grupeve IEM Cologne pas një fitoreje 2-1 ndaj Apeks në Play-in të turneut

Më meritori në fitoren e Astralis ishte kapiteni, Benjamin ‘blameF’ Bremer me 59 eliminime.


Astralis janë skuadra e tretë që kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve, së bashku me MOUZ dhe fnatic.

Në fazën e grupeve i presin tetë skuadrat e ftuara përmes renditjes së tyre të ESL.

Ndërkaq edhe tri skuadra tjera do të kenë mundësinë të kalojnë në fazën e grupeve.

Turneu IEM Cologne ndan çmime në vlerë prej 1 milion dollarësh për skuadrat pjesëmarrëse. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori