Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot (e mërkurë) rreth orës 17:00 në Prishtinë.

Është raportuar se babai ka vrarë të birin, ndërsa u mësua se personi i qëlluar për vdekje ishte ish-anëtari i labelit, Babastars, Albert Krasniqi.

Lajmi për vdekjen e tij ka tronditur mbarë vendin, ndërsa reagimet nuk kanë munguar edhe nga të famshmit shqiptarë, të cilët e njohën nga afër dhe kishin raporte të mira me Albertin.

View this post on Instagram

A post shared by SKIVI (@skivi_undercova)


Reperi Skivi ishte një nga miqtë më të ngushtë të Krasniqit, i cili ka shprehur ngushëllimet e tij në një postim të ndarë në rrjete sociale.

“Nuk më besohet që shkove. Pse kaq herët? Pse? Në momentet më të mira më të këqija gjithmonë ke qenë aty për mua. Ke qenë , je dhe do të mbetesh shoku im më i mirë e më besnik që e kam pasur ndonjëherë në jetë. U prefsh në paqe”, ka shkruar ai.

Personi i vrarë në Prishtinë është ish-anëtari i Babastars, Albert Krasniqi Personi i vrarë në Prishtinë është ish-anëtari i Babastars, Albert Krasniqi

Reagime për vdekjen e tij kanë shprehur edhe artistët e tjerë: Getinjo, Gold Ag, Trim Jetullahu dhe Burak Vehapi nga Grupi Fama.

Foto: Instagram

Foto: Instagram

View this post on Instagram

A post shared by Gold AG (@arianagushi)

Albert shoku jem i femijerise , na i thajte zemrat 😢
Qofsh i xhenetit vlla 🤲🏼

Posted by Burak E Vehapi on Wednesday, January 27, 2021

Alberti ndërkohë ka qenë i martuar edhe me ish-Miss Kosova, Besa Gashin, me të cilën ndan një vajzë. /Telegrafi/