LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja pse Real Madridi është i bindur se mund të sjell Haalandin si pasues të Benzemas

Arsyeja pse Real Madridi është i bindur se mund të sjell Haalandin si pasues të Benzemas

Real Madrid mendon se ka një avantazh në përpjekjet e tyre për të sjellë Erling Haaland sapo Karim Benzema të largohet nga klubi.

Reklama

35-vjeçari do të qëndrojë në Real Madrid sezonin e ardhshëm, por parashikimi është se ky do të jetë sezoni i tij i fundit në Santiago Bernabeu, në të cilin moment Los Blancos do të kërkojë një zëvendësues cilësor, me gjasë me emrin Haaland.

Sipas Diario AS, ata mendojnë se ylli norvegjez do të jetë i etur të transferohet në Madrid në atë kohë. Përveç faktit që atij tashmë i pëlqen Spanja dhe kalon shumë kohë në shtëpinë e tij në Marbella, në një nivel sportiv ata mendojnë se ai do të jetë gati për lëvizje.

Haaland zbulon 'ilaçin e tij magjik' në një postim në rrjetet sociale
Lexo po ashtu Haaland zbulon 'ilaçin e tij magjik' në një postim në rrjetet sociale

Ose Haaland do të ketë fituar Ligën e Kampionëve me Manchester Cityn dhe do të arrijë kulmin e arritjeve me Pep Guardiolën. Ose një Haaland i frustruar nuk do të ketë shijuar suksesin dhe do ta shohë Real Madridin, me origjinën e tij në garë, si vendin për ta siguruar atë sukses. Ai gjithashtu do të kishte një mundësi më të mirë në Madrid për ta fituar Topin e Artë.

Financiarisht, e përditshmja madrilene thotë se Haaland do të ketë një klauzolë lirimi prej 220 milionë euro në verën e vitit 2024, e cila do të reduktohet ndërsa ai i afrohet skadimit të marrëveshjes të vlefshme deri në vitin 2027.

Man City përgatitet t'i ofrojë Haalandit kontratë të re pasi klauzola e tij është hequr
Lexo po ashtu Man City përgatitet t'i ofrojë Haalandit kontratë të re pasi klauzola e tij është hequr

Duhet të theksohet se City rrallëherë mban lojtarë që nuk duan të jenë aty. Guardiola ka hapur vazhdimisht derën për lojtarët që duan të largohen. Nëse Real Madrid do të mund të përballonte një operacion kaq të madh është një çështje tjetër megjithatë dhe mund të varet nga biznesi i tyre këtë verë.

Ishte parashikuar që Kylian Mbappe të mbërrinte në vitin 2022, por në vend të kësaj Aurelien Tchouameni u nënshkrua për 80 milionë euro. Nëse Los Blancos përmbahen nga nënshkrimi i një ylli në këtë treg transferimi, ata mund të jenë në gjendje të përmbushin çmimin e kërkuar të Cityt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori