LAJMI I FUNDIT:

Haaland zbulon ‘ilaçin e tij magjik’ në një postim në rrjetet sociale

Haaland zbulon ‘ilaçin e tij magjik’ në një postim në rrjetet sociale

Erling Haaland është shfaqur duke zbuluar sekretin e mënyrave të tij të çmendura të golave ​​për Manchester Cityn, pasi ka shpërndarë një postim gazmor në rrjetet sociale.

22-vjeçari po shijon një sezon jashtëzakonisht të frytshëm këtë sezon, duke shënuar 45 gola në të gjitha garat.


Ai shënoi dy gola mahnitës në ndeshjen e tij të fundit në Ligën Premier dhe shënoi një gol tjetër në fitoren e rehatshme të skuadrës së tij ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve.

Haaland është golashënuesi më i mirë në të dyja garat, me 30 gola në ligën më të mirë të Anglisë dhe 11 gola të tjerë në Ligën e Kampionëve.

Pep Guardiola: Haaland është në nivelin e golave ​​të Messit dhe Ronaldos
Lexo po ashtu Pep Guardiola: Haaland është në nivelin e golave ​​të Messit dhe Ronaldos

Por, cila është arsyeja e formës së tij?

Duket se është qumështi, pasi vet fenomeni norvegjez ngarkoi një seri fotografish të tij duke mbajtur atë që duket të jetë një shishe qumësht

“Unë dhe ilaçi im magjik”, shkruante në postimin e Haalandit.

Ndryshe, Haaland mbetet në rrugën për të thyer rekordin e Ligës Premier për numrin e golave ​​të shënuar në një sezon të vetëm.

Ai aktualisht ka 30 gola në ligë dhe është vetëm katër gola larg nga barazimi i Andy Cole dhe Alan Shearer, të cilët shënuan nga 34 gola në sezonet 93/94 dhe 94/95 respektivisht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori