LAJMI I FUNDIT:

Arsenalit i është mohuar penalltia më e ashpër që do të shihni gjatë gjithë sezonit, tifozët janë të indinjuar

Arsenalit i është mohuar penalltia më e ashpër që do të shihni gjatë gjithë sezonit, tifozët janë të indinjuar

Tifozët e Arsenalit janë të zemëruar që nuk kanë marrë një penallti pas ndërhyrjes së ashpër të Nelson Semedos ndaj Gabriel Martinellit.

Reklama

Topçinjtë besojnë se duhet të kishin fituar një goditje nga pika e bardhë në minutën e parë të përballjes së mbrëmshme (e enjte) ndaj Wolves në Emirates.

Martin Odegaard ndërpreu një top të lirë në pjesën e Wolves dhe ia ktheu topin Alexandre Lacazette, i cili luajti me Bukayo Saka.

Saka më pas goditi topin duke e dërguar në zonë drejt Martinellit, i cili në tentim për të bërë goditjen, u pengua nga Semedo.

Gjyqtari Martin Atkinson nuk besoi se kishte mjaftueshëm kontakt apo ndërhyrje për të akorduar penallti dhe as VAR-i nuk ndërhyri.

Tifozët kanë reaguar ndaj ndërhyrjes së Semedos dhe nuk mund të besojnë se vendimi për mos dhënë penallti u lejua të qëndrojë.

“As nuk u pa në VAR”, shkroi njëri nga përdoruesit e Twitterit, ndërsa një tjetër shkroi: “Kjo është një shaka, tani çdo javë marrim vendime të tmerrshme”.

Megjithatë, në fund, Topçinjtë iu gëzuan një fitore 2-1, e cila i mban në pozitën e pestë, por me vetëm një pikë më pak se Manchester Unitedi i katërti, por me dy ndeshje më pak. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori