LAJMI I FUNDIT:

Arsenali vazhdon të kërkojë përforcime, Leno dhe Martins të pëlqyerit

Arsenali vazhdon të kërkojë përforcime, Leno dhe Martins të pëlqyerit

Arsenali është vënë pas përforcimeve për sezonin e ri në Ligën Premier.

Ardhja e Unay Emery ka ndryshuar edhe kërkesat e klubit në afatin kalimtar.


Portieri i Bayer Leverkusen, gjermani Bernd Leno, është objektivi i parë i klubit.

Bernd Leno i Bayer Leverkusen (Getty Images)

Ai është edhe nën vëzhgimin e Napolit, por që me gjasë do të vazhdojë karrierën në Angli.

Leno shihet si zëvendësues ideal për Petr Cech, i cili po shkon drejt fundit të karrierës.

Emër tjerët që lakohet është portugezi  Gelson Martins që luan te Sporting Lisbona., shkruan Sky Sports.

Gelson Martins i Sporting Lisbon (Getty Images)

Gunners janë të parët në listë për Martinsin, ndërsa lojtari ka kërkuar që të shkëputet kontrata pas krizave që e kanë kapluar klubin e Sportingut. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori