LAJMI I FUNDIT:

Arsenali do t’i largojë disa lojtarë për t’i bërë vend këtij talenti (Foto)

Arsenali do t’i largojë disa lojtarë për t’i bërë vend këtij talenti (Foto)

Talenti i Arsenalit, Dan Crowley, duket se do të përfshihet shpejt në skuadrën e parë të Arsene Wenger nga sezoni i ardhshëm.

Strategu francez ka vendosur t’i largojë disa lojtarë për të bërë vend për të rinjtë që janë pjesë e Akademisë së Topçinjve.


dan1

Njëri prej tyre është 18-vjeçari, i cili ka kaluar te Arsenali në vitin 2013 nga Akademia e Aston Villas.

Ai konsiderohet ndër mesfushorët me potencial për të ardhmen, ndërsa gjatë këtij sezoni ishte i huazuar te Barnsley

Sipas Daily Mail, emrat si Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Aaron Ramsey, mund të shiten gjatë verës për të bërë vend për talentët e rinj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori