Arsenali thuhet se është i vendosur të rivalizojë Liverpoolin për yllin e Juventusit, Federico Chiesa.

Reklama

Skuadra e Jurgen Klopp aktualisht është në vendin e nëntë në Ligën Premier me rreth 21 pikë larg nga lideri i ligës, Arsenal, pas vetëm 19 ndeshjesh.

Nga ana tjetër, klubi nga Merseyside po kërkon të ringjallë ekipin e tyre me përforcime.

Reds janë lidhur me lojtarë si Jude Bellingham dhe Enzo Fernandez në muajt e fundit, ndërsa këtë javë Chiesa doli gjithashtu si një objektiv i mundshëm.

Liverpooli bën një lëvizje befasuese për të zëvendësuar Salah Liverpooli bën një lëvizje befasuese për të zëvendësuar Salah

Gazeta italiane Calciomercatoweb pohoi se Liverpooli është në mesin e disa klubeve të Ligës Premier të interesuara për anësorin e Juventusit.

Reklama

Megjithatë, Calciomercatoweb ka raportuar gjithashtu se Arsenali e ka identifikuar Chiesan si objektivin kryesor të transferimit përpara afatit të verës.

Reklama

Skuadra e Mikel Artetës është pesë pikë përpara në krye të Ligës Premier dhe tashmë ka sjellë Leandro Trossard dhe Jakub Kiwior këtë muaj për të ndihmuar në konsolidimin e tyre drejt rrugës për titull.

Megjithatë, klubi thuhet se po shikon një lëvizje të guximshme për 25-vjeçarin italian, i cili mund të lejohet të largohet nga Juventusi në verë.

Gjigantëve italianë i janë zbritur 15 pikë pas një hetimi për marrëveshjet e tyre të kaluara të transferimeve. Juve, të cilët kanë mohuar çdo keqbërje dhe kanë në plan të apelojnë, u akuzuan për rregullimin e bilanceve të tyre duke rritur tarifat e transferimit.

Reklama

Nëse saga vazhdon, Juventusi mund të detyrohet të shesë disa lojtarë kyç në afatin kalimtar të verës dhe Chiesa mund të jetë njëri nga ta, i cili mund të transferohet për rreth 53 milionë funte apo 60 milionë euro. /Telegrafi/

Reklama