0Shares

Arsenali njoftohet se ka arritur një marrëveshje prej 30 milionë euro për Lucas Torreiran.

Londinezët tashmë po thuhet se janë duke biseduar me lojtarin rreth kushteve personale me mesfushorin e Sampdoria.

Sipas Sport Mediaset, Arsenali është i përgatitur ta paguajë pesë milionë euro më shumë se klauzola e lirimit të Torreiras.

Lucas Torreira (Getty Images)

Megjithatë, televizioni italian paralajmëron se ‘ende nuk ka marrëveshje përfundimtare’ për një kontratë me reprezentuesin e Uruguait.

Kjo nuk duhet të jetë surprizë, pasi Napoli ishte i lidhur me 22-vjeçarin për një kohë, por nuk ishin në gjendje të pranonin kushtet personale.

Arsenali ia cakton çmimin e largimit Mustafit, pesë skuadra të mëdha pas mbrojtësit shqiptar Arsenali ia cakton çmimin e largimit Mustafit, pesë skuadra të mëdha pas mbrojtësit shqiptar

Theksojmë se për lojtarin kanë shprehur interesim edhe shumë klube të tjera evropiane duke përfshirë edhe Sevillën, Athletic Bilbaon dhe Marseillen.

Ndryshe, Arsenali ka transferuar deri më tani mbrojtësin zviceran Stephan Lichtsteiner. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)