Arsenali nuk gabon në Ligën e Evropës, fiton në shtëpi ndaj Kolnit (Video)

Arsenali ka fituar në shtëpi ndaj Kolnit me rezultat 3-1 ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Evropës.

Topçinjtë krijuan shumë raste dhe luajtëm mirë në pjesën e parë, por ishin mysafirët ata që shënuan dhe shkuan në pushim me epërsi.

Ishte Jhon Cordoba, i cili shënoi supergol nga largësia në minutën e nëntnë për 1-0, duke shfrytëzuar gabimin e portierit David Ospina.

Cordoba shënoi golin e vetëm të Kolnit

Në pjesën e dytë skuadra e Arsene Wengerit arriti të kthehet në lojë shpejt duke shënuar golin e barazimit në minutën e 50 me anë të mbrojtësit të inkuadruar Sead Kolasinac.

Festa e Kolasinacit

Në minutën e 67 Arsenali kaloi në epërsi 2-1, pasi Alexis Sanchez shënoi një supergol nga distanca.

Sanchez shënoi një gol shumë të bukur nga distanca

Goli i qetësisë për londinezët për 3-1 erdhi në minutën e 82, ku shënues ishte mbrojtësi Hector Bellerin, i cili shënoi nga afërsia.

Në ndeshjen e ardhshme, Arsenali në udhëtim te Bate Borisov, ndërsa Kolni e pret në shtëpi Crvena Zvezdan. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes