Arsenal janë të gatshëm ta talentin turk të Romës, Cengiz Under.

Reprezentuesi i kombëtares së Turqisë është në sezonen e dytë te romakët dhe është përcjell për së afërmi nga Sven Mislintat.

Edhe Bayerni është i interesuar, gjë që u konfirmua nga Mehmet Ozcan, president i ish-klubit të Underit, Altinordu.

Under është bërë një lojtar kryesor te Roma (Getty Images)

“Bayern Munich po e ndjek me shumë kujdes, dhe mund të largohet për një shumë të konsiderueshme parash”, tha ai.

Megjithatë, Arsenali është gati të ndajë rreth 60 milionë euro për lojtarin që po shkëlqen në kryeqytetin italian.

Cengiz i gatshëm të vazhdojë kontratën me Romën, por pa klauzolë të lartë Cengiz i gatshëm të vazhdojë kontratën me Romën, por pa klauzolë të lartë

Gunnersat janë duke kërkuar që të përforcohen edhe në repartin mbrojtës, ku këtë vit po ka probleme të shumta.

Ndryshe, Arsenali sonte do të takohet me skuadrën e Leicester Cityt në kuadëpr të Ligës Premier. /Telegrafi/