LAJMI I FUNDIT:

“Arsenali ishte fenomenal sot” – Arteta reagon pas barazimit ndaj Man Cityt

“Arsenali ishte fenomenal sot” – Arteta reagon pas barazimit ndaj Man Cityt

Arsenali e mbajti Man Cityn në barazim pa gola në Etihad, rezultat që i sheh Topçinjtë të zbresin në vendin e dytë, dy pikë prapa liderit të ri, Liverpoolit.

Mikel Arteta ishte i kënaqur me paraqitjen edhe pse nuk ka marrë tre pikët.

“Një ndeshje vërtet konkurruese siç mund ta imagjinoni. Ne bëmë një tjetër hap të madh sot”.

“Ata kanë aftësinë të ndryshojnë formacionet për të të futur thellë në shumë momente. Ata janë shumë fizikë, por mendoj se ne e përballuam shumë mirë këtë”.

“Unë mendoj se ne kishim situatat më të mira. Ne ishim vërtet agresivë nganjëherë dhe e merrnim topin në zona të shkëlqyera. Mënyra se si konkurronim individualisht dhe si ekip ishte fenomenale”.

Guardiola zbulon avantazhin që ka Real Madridi për ndeshjen ndaj Manchester Cityt
Lexo po ashtu Guardiola zbulon avantazhin që ka Real Madridi për ndeshjen ndaj Manchester Cityt

“Individualisht duhet të jesh në maksimumin. Mendoj se është viti 2021 kur ata nuk kishin shënuar gol këtu në Etihad”.

“Ishte një test vërtet i vështirë për ne sot. Ne donim të fitonim, por kur nuk mund të fitoni, por as nuk duhet të humbnim”, ka thënë Arteta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori