LAJMI I FUNDIT:

Arsenali fiton me rezultat komod si mysafir i Leicesterit

Arsenali fiton me rezultat komod si mysafir i Leicesterit

Arsenali e ka mposhtur Leicesterin në Kin Power Stadium me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier.

Reklama

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, Dhelprat kaluan në epërsi me anë të Youri Tielemans.

Por, epërsia e tyre u shua qysh në pjesë të parë me The Gunners që shënuan dy gola.

Golin për 1-1 e realizoi David Luiz në minutën e 39-të nga një asistim i bashkëkombësit të tij, Willianit.

Topçinjtë e fituan më pas një penallti të cilën në gol e konvertoi Alexandre Lacazette (45+2).

Edhe 45 minutat e dytë u dominua nga Arsenali që arriti të shënonte edhe golin e tretë.

Ishte Nicolas Pepe që shënoi me lehtësi në minutën e 52-të për 3-1 nga një asistim nga Willian.

Skuadra që drejtohet nga Mikel Arteta e mbajti këtë rezultat deri në fund për t’i fituar tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Pas javës së 26-të, Leicesteri gjendet në vendin e tretë me 49 pikë, derisa Arsenali është në të nëntin me 37 sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori