LAJMI I FUNDIT:

Arsenali fillon bisedimet me Raiolën, duan transferimin e Justin Kluivert

Arsenali fillon bisedimet me Raiolën, duan transferimin e Justin Kluivert

Justin Kluivert mund të largohet nga Roma pas dy viteve qëndrim në kryeqytetin italian.

Reklama

Sulmuesi holandez ka pasur një aventurë interesante te Roma, me ulje dhe ngritje të formës, por kryesisht mund të vlerësohet si pozitive.

Ky vit duket më i mirë për holandezin e talentuar i cili ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë dy asistime.

Por e ardhmja e tij duket larg Romës, më saktësisht në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Arsenali është skuadra më e interesuar për lojtarin, pasi Topçinjtë kanë filluar bisedimet me agjentin e tij Mino Raiola.

Justin Kluivert. (Photo by Enrico Locci/Getty Images)

Menaxheri italo-holandez është i interesuar ta dërgojë klientin e tij në Ligën Premier, pasi sipas Raiolas ky kampionat është i duhuri për Kluivertin.

Roma që është në krizë financiare pret ta shes lojtarin, por dëshiron që kjo gjë të ndodh për shumën e 30 milionë eurove.

Palët duket se janë pranë marrëveshjes dhe Kluivert do të luaj nga edicioni i ardhshëm në Angli, por Arsenali duhet të shpejtojë pasi për holandezin interesim kanë shfaqur edhe skuadrat tjera si Everton, Tottenham Hotspur dhe West Ham United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori