LAJMI I FUNDIT:

Arsenali e dëshiron Donnarumman si zëvendësues të Cechut

Arsenali e dëshiron Donnarumman si zëvendësues të Cechut
Gianluigi Donnarumma (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)
Reklama

Arsenali do të përshëndetet me Petr Cech pas finales së Ligës së Evropës me Chelsean, pasi çeku ka paralajmëruar së ne fund të sezonit do të pensionohet nga futbolli.

Skuadra londineze është duke e kërkuar qysh nga tani zëvendësuesin e portierit çek, gjersa dëshiron ta transferojë Gianluigi Donnarumman nga Milani në këtë afat kalimtar.


Londinezët nuk besojnë në cilësitë e Bernd Leno, duke tentuar që ta transferojë në verë portierin italian, që cilësohet si njëri ndër më të mirët në pozitën e tij në Evropë.

Petr Cech (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Sipas Tutto Mercato Web, skuadra londineze është duke tentuar që ta transferojë Donnarumman, mirëpo duhet të paguajnë rreth 100 milionë euro.

Milan refuzon ta shesë portierin italian, mirëpo nëse Arsenal e paguan klauzolën e tij (100 milionë euro), atëherë marrëveshja mund të realizohet, pasi 20-vjeçari dëshiron të luajë në Ligën e kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori