LAJMI I FUNDIT:

Arsenali duhet të pranojë ofertë të reduktuar për të shitur Aubameyangun

Arsenali duhet të pranojë ofertë të reduktuar për të shitur Aubameyangun

Gjigantët e Ligës Premier, Arsenali duhet të pranojnë një tarifë të reduktuar transferimi për Pierre-Emerick Aubameyang në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Sulmuesi i Gabonit ka përjetuar një javë të vështirë pasi iu hoq shiriti i kapitenit të klubit këtë javë nga menaxheri Mikel Arteta pas disa problemeve disiplinore.

Aubameyang ishte një ditë me vonesë në kthimin e tij nga një udhëtim personal i autorizuar në Francë.

Arteta flet përsëri për situatën e Aubameyangut te Arsenali
Lexo po ashtu Arteta flet përsëri për situatën e Aubameyangut te Arsenali

Sipas mediumit Daily Mail, ‘Auba’ nuk ka të ardhme në klubin nga Emirates, pasi menaxheri spanjoll mund të ketë humbur besimin tek ai.

Megjithatë, një shitje në janar do të ndodhë vetëm nëse Arsenali pranon një tarifë transferimi të reduktuar masivisht, duke pasur parasysh pagën dhe moshën e lartë të Aubameyang.

32-vjeçari është i lidhur me Barcelonën, por klubi katalunas ka probleme të mëdha financiare për momentin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori