LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 2-1 Sheffile United, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Arsenal 2-1 Sheffile United, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve
Foto: FC Arsenal

Arsenali e ka mposhtur 2-1 Sheffield Unitedin në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Reklama

Golat për The Gunners i shënuan Bukayo Saka dhe Nicolas Pepe, derisa për Sheffieldin shënoi vetëm David McGoldrick.

Arsenali ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.76, derisa Sheffieldi u vlerësua me 6.30.

Arsenali fiton me shumë mund ndaj Sheffield Unitedit
Lexo po ashtu Arsenali fiton me shumë mund ndaj Sheffield Unitedit

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Hector Bellerin që asistoi në të dyja  golat dhe mori notën 7.8.

Në anën tjetër, dështimi kësaj sfide doli të ishte Bernd Leno që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori