LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 1-1 Liverpool: Notat e lojtarëve, Mustafi më i miri te Topçinjtë

Arsenal 1-1 Liverpool: Notat e lojtarëve, Mustafi më i miri te Topçinjtë
Foto: Getty Images

Arsenali dhe Liverpooli u ndan në paqe në derbin e javës në Ligën Premier që përfundoi me rezultat 1-1.

Reklama

Golin e vetëm për Topçinjtë e shënoi Alexandre Lacazette në minutën 82-të, kurse për Reds shënoi James Milner (61′).

Lojtari i ndeshjes ishte Milner, por te skuadra e Jurgen Klopp paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Virgil Van Dijk, Trent Alexander Arnold dhe Mohamed Salah.

Sadio Mane në një duel me Shkodran Mustafin (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Xherdan Shaqiri u fut në lojë në minutën e 80-të, kështu nuk kishte shumë minuta në dispozicion për të treguar kualitetet e tij në fushë.

Kurse te Topçinjtë më i miri ishte Shkodran Mustafi, i cili ishte thjesht fantastikë.

Paraqitje të mirë bëri edhe shqiptari tjetër Granit Xhaka, ylli nga Kosova ishte më i miri në mesfushë.

Vlerësohet paraqitja e Lacazettes dhe e Rob Holding, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Arsenal:

Liverpooli:

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori