LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja përfundimtare, Reynolds përfundon te Roma

Arrihet marrëveshja përfundimtare, Reynolds përfundon te Roma

Klubi italian, Roma ka siguruar shërbimet e mbrojtësit amerikan Bryan Reynolds.

Reklama

Giallorosët kishin humbur terren në garë me Juventusin për amerikanin, por në fund janë kthyer dhe kanë gjetur marrëveshjen.

Zonja e Vjetër tentonte afrimin e tij përmes Beneventos, ku do ta huazonin tek klubi modest italian deri në fund të sezonit.

Një tjetër skuadër italiane do ta blejë amerikanin Reynolds dhe në verë pastaj do të duhet t’ia shes Juventusit
Lexo po ashtu Një tjetër skuadër italiane do ta blejë amerikanin Reynolds dhe në verë pastaj do të duhet t’ia shes Juventusit

Kjo duket nuk i ka pëlqyer mbrojtësit të djathtë që ka zgjedhur transferimin te Roma.

Mediat italiane kanë raportuar se Roma ka arritur marrëveshje me Dallas për huazimin e lojtarit për gjashtë muaj ku do ta ketë detyrimin e blerjes për shtatë milionë euro.

19-vjeçari ka pasur një sezon fantastik me klubin amerikan në MLS dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave evropiane.

Përpos Romës që tanimë ka fituar shërbimet e tij, për Reynolds ishin gati ta transferonin edhe skuadra tjera si Juventus, Club Brugge, Lyon dhe Borussia Dortmund. /Telegrafi/